"Learn to pause... or nothing worthwhile will catch up to you"

King Doug

یاد بگیر یه جاهایی آروم بشی و توقف کنی... تو زندگی یه مفهوم زیبایی وجود داره که می‌شه بهش گفت جذبه و خلصه ناشی از زنده بودن و زندگی کردن...اغلب ما این حس رو درک نمی‌کنیم و ادامه می‌دیم به روزمرگی‌هامون.

این سکوت‌ها و آرامش‌های یکی دو دقیقه‌ای تو روزمرگی‌های کاری، پشت فرمون اتومبیل، تو رختخواب قبل از به خواب رفتن، وقت دوش گرفتن و... خیلی کمکمون می‌کنه. ماها خیلی نیاز داریم به مزه مزه کردن لقمه قلمبه‌ای که می‌ذاریم تو دهنمون. خصوصا اگه جنس اون لقمه‌ روزهای زندگیمون باشه.

پیوست: برا خودم هم جالبه چرا اینقدر در مورد سکوت و آرامش و ایستادن و تفکر کردن و Pause زدن می‌نویسم. شاید یه حسرت مداوم از نجویده قورت دادن همون لقمه بالائیه است (که تداوم داره)، شاید یه سرگشتگی برای درک دوباره لذتی است که چند بار تو زندگیم لمسش کرده‌ام و آنقدر خوش طعم بوده که نمی‌شه از یادم بره، شاید یه حس معلم‌گونه است که دلش می‌خواد دائم به همه یادآوری کنه، شاید هم هیچکدوم. ولی از ته دل می‌دونم که تو این بلبشوی زندگیه روزمره ماها که هرکدوم با هزارتا مشکل عام و خاص درگیریم، واینستادن و یکی دو دقیقه حداقل آروم نگرفتن و با خودمون حرف نزدن و لبخند ناشی از آرامش رو رو لبمون نیاوردن، جفای بزرگیه که به خودمون می‌کنیم. عمق این جفا رو هم بعدها خواهیم فهمید...بعدهایی که خیلی زود از راه می‌رسن.

SMP0008206

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
pinKy

سلام اسم وب لاگتون در لیست بروزشده های صفحه اول سایت نظر منو به خودش جلب کرد شاد باشید و امیدوار

saeed

سلام وبلاگ زیبا و پرمحتوایی داری به منم سری بزنی ممنون می شم

افسانه

" آرامش آن چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا ، بی مشکل ، بی کار سخت یافت می شود ، چیزی است که می گذارد در میان شرایط سخت ، آرامش در قلب ما حفظ شود.این تنها معنای حقیقی آرامش است."

رها

سلام اسم وبلاگتون برام جالب بود حالا واقعا اميدواريد يا ... يا علي

سليمه

سکوت وقتی جيغ بزنه فرياد از جاش می‌پره ... ببخشید که بازم بي‌ربط نوشتم ...

حورا

با شما موافقم . راستی يکی از لحظاتی که من احساس ارامش مي کنم هنگام گوش دادن به اهنگ زيبای وبلاگ شماست

پوريا قطره نبی

“ندایی به او می‌رسد و چنین فرمان می‌دهد: «برو و خانه‌ی مرا که ویرانه شده است مرمت کن»، ساده‌دلانه گمان می‌کند که خانه‌ی خدا همان کلیساست” رفیق اعلی (زندگی فرانچسکوی قدیس) نوشته‌ی کریستین بوبن ترجمه پیروز سیار اينم بي ربط بود.

پوريا قطره نبی

راستی صحبت آهنگ پيش اومد يادم افتاد چند وقته ميخوام بهت بگم به نظرم آهنگ به وبلاگت صدمه ميزنه. چون باز کردن صفحه ای به اين سنگينی (پر از پست، تصوير و بالاخره موسيقی) اونو مناسب اونايی کرده که اينترنت پرسرعت دارن و يه جورايی وبلاگتو اشرافی کرده

خويشتن خويش

راست ميگی آقای اميدوار ما واقعا با اين نجويده قورت دادن ها جفای بزرگی در حق خودمون ميکنيم . هميشه بدو بدو بدون لحظه ای تامل . منکه بدجوری عادت کردم به اينکه پامو تا ته فشار بدم رو پدال گاز بدون اينکه از خودم بپرسم چرا ؟ و کجا با اين عجله ؟ وقتی زمان اينقدر شتابان ميگذره ديگر چه جای عجله کردنه ؟