نمایش فیلم رمز داوینچی خبرساز شده است. بی بی سی سخنگوی اپوس دی انگلیس را به برنامه هاردتاک دعوت کرده بود. اپوس دی همان فرقه کاتولیکی است که در داستان، متحجر و فریبکار معرفی می شود. با اینکه سخنگوی اپوس دی معتقد بود واقعیت در این داستان وارونه شده است، وقتی از او پرسیده شد، نظر کلی اش در مورد چاپ کتاب چیست، گفت فرصتی برای ماست که خودمان را بهتر معرفی کنیم. خوش حال بود که بعد از چاپ کتاب، 50 نفر در ماه برایشان نامه می نویسند و می خواهند که در باره کارهایشان بیشتر بدانند، در حالیکه تعداد اعضایشان در کل انگلستان 500 نفر بیشتر نیست.


می خوانم و می شنوم که بعضی هم رده هایم از پاسخ گویی هر روزه به کنجکاوی های غیر ایرانیان در این آشفته بازار خبرسازی ها خسته شده اند. من هم تا دیروز با آنها هم دردی می کردم. دشوار است به کسی که فقط از دریچه خبرگزاریها ایران را شناخته توضیح بدهی چیزهایی که دیدی و شنیده ای درست است اما همه واقعیت نیست. با این جنگهای زرگری در جریان، توضیح دادن دشوار تر هم می شود.
اما دیروز فکر کردم که شرایط من چندان از سخنگوی اپوس دی دشوارتر نیست. چرا من از این فرصت استفاده نکنم و دست کسی که خودش کنجکاو شده است را نگیرم و ایرانی که می شناسم را نشانش ندهم؟ چرا از فرصت استفاده نکنم و نشانش ندهم که ایران بیابان نیست و در ایران هم برف می بارد. چرا نشانش ندهم که در ایران زنها مجبور نیستند برقع بپوشند و نمی پوشند. آن هم وقتی که بارها تجربه کرده ام که حرفهای من ِ ایستاده روبرویشان را بیشتر از گزارشگر و سخنران و فیلم توی قوطی باور می کنند.

 

اين مطلب، يکی از نوشته‌های وبلاگ خوشبينانه است. هميشه در دلم انسان‌های اميدوار و مصمم رو تحسين کرده‌ام و الان خوشحالم که يه نفر اونور دنيا داره تلاش می‌کنه تصوير ايران رو تصحيح کنه. نتيجه کارش خيلی مهم نيست. اون چيزی که مهمه همت اونه و من بخاطر اين همت به او و ديگرانی که غيرمستقيم به وی کمک می‌کنن تبريک می‌گم.
يادمون نره: هميشه می‌شه از يه جايی دوباره شروع کرد...برای هرهدفی که تو زندگيمون داريم...هميشه می‌شه.

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فريبا

منم شمارو تحسين مي كنم و خوشحالم كه يه نفر اين ور تاريك دنيا دل مارو روشن مي كنه ، تبريك :)

shirin

من راستش نمی دونم اين داستان موضوعش چيه ولی اين طور که گفتيد بايد خوب باشه . دمشون گرم!

ایروانی

واقعا درست میگی عزیز ... هميشه می‌شه از يه جايی دوباره شروع کرد...برای هرهدفی که تو زندگيمون داريم...هميشه می‌شه. من ان هدف را یافته ام . دعا کنید در همین نزدیکی ها بهش برسم و اگر رسیدم حتما یک روز میام توی بلاگ میگم .. یک مرد امید وار منم رسیدم ... !!‌ برام دعا کن عزیز . دعا ..... پایدار باشید . ایروانی

مثل آب برای شکلات

مرد اميدوار عزيز٬بهتره ايران واقعی رو نشون بده نه ايران ايده ال.ايرانی که زناش تو هوای به اين گرمی مانتو و روسری می پوشن مبادا مردهاش به گناه بيفتن.اين نوشته زياده از حد خوشبينانه است.من خوشحال نيستم از اينکه کسی که «اون طرف» دنياست سنگ اينجا رو به سينه بزنه.اگه اين قدر خوبه برگرده.ما که به آغوش باز شهره ايم!!!!!!!!!!

نيلوفر

هميشه ؟ آره ٬ هميشه از يه جايی می شه دوباره شروع کرد ... فقط کاش خيلی دير نشده باشه ....

اکساویچه

الهی پیر شی که اون تبلیغ کتاب ایران رو به جای مناسب انتقال دادی تا بتونیم راحت نوشته ها رو بخونیم

قلب آبي

سلام منم د.باره شروع کردم زنده زنده اميدواره اميدوارِ. آقای کتاب فروش گفت عاشق مترسک رو از ير سنگ هم که شده برام پيدا می کنه!هميشه می شه دوباره شروع کرد هميشه می شه !

خاتون

من هم دوست دارم مثبت فکر کنم...گرچه گاهي می بينم خيلی سخته . ولی دوباره هدفهام رو می نويسم اين دفعه طوری می نويسم که وسطهاش هدفهاي قابل دسترسی بيشتری باشه که بهم انرژی بده برای ادامه راه ُ برای ساختن کشورم که خيلی دوستش دارم

nous

این کل ماجرا نیست. منظورم راز داوینچی یا به قول شما رمز داوینچیه. اپوس دیی، یسوعیون، حشاشون، دیر صهیون... میون این همه که راست و دروغش با خداست دوست داشتم ما هم این قدر بزرگ میشدیم، اون قدر دلمون گنده میشد که می تونستیم با چشم باز راجع به خودمون صحبت کنیم و خودمون رو بی عینک نقد کنیم!

سارا

راز داوينچي رو من خوندم. به علت تعصبم در مورد نقاشي با اشستياق خريدمش گرچه تو آمريكا كولاك كرده و پرفروشترينها حساب مياد و به همه ي توريستهايي كه موزه لوور رو مي بينن هم معرفي ميشه اما داستان از نظر من چندان فوق العاده نيست با عرض پوزش از دن براون. مي دوني من موقع كنكور جملات اميدوار كننده رو روي كاغذ مي نوشتم و به در و ديوار اتاق مي چسبوندم. بهخودم اميدواري و انرژي مي دادم. يكي از جمله ها اين بود: هميشه فكر مي كنيد مي خواهيد از صفر شروع كنيد.