B00005JLOT.01.LZZZZZZZ.jpg

دیشب یه فیلمی دیدم به نام Tuck Everlasting

داستان زیبایی بود در مورد خانواده‌ای که از یه چشمه آب حیات نوشیده بودند و عمر جاودانه پیدا کرده بودن. برای اونا مرگ زیباترین چیز بود چون خودشون تو زمان راکد مانده بودند و می‌دیدن که تمامی عزیزانشون بعد از تموم شدن عمرشون می‌میرن.

نکته قشنگ‌تر فیلم دو جا بود: یکی این‌که هنرپیشه مرد جوان فیلم چگونه زندگی کردن و زنده بودن به معنای واقعی کلمه رو به دختری که دوستش داشت یاد می‌داد و این سرشار بودن از زندگی و حیات، حس خوبی به بیننده منتقل می‌کرد.

18004162.jpg

دوم این‌که آخر فیلم یه جمله گفت که قبلا هم شنیده بودم اما اینبار تو این موقعیت بیشتر بهم چسبید: این‌که...از مرگ نهراس...از این بترس که زندگی نکرده باشی...

امروز صبح زود که فرصتی پیش اومد تا یه ربعی رو قبل از آغاز کار تو پارک بشینم، شروع کردم به لمس بوته‌های شمشاد کنارم. بعدشم پاپیتال‌ها رو ناز کردم...حس غریبی بود...حضور تو اون لحظه و با عشق اونا رو نوازش کردن... اون حضوره خیلی مهم بود.

احساس می‌کنم با یه‌کم استفاده بیشتر از حس‌های بویایی، لامسه و شنوایی می‌تونیم تو این روزای زیبای بهار به یه جاهایی برسیم...یه هماهنگی‌هایی با کل جریان جاری و زیبای طبیعت... یه‌جور کوک کردن ساعت مطابق با ساعت خدا...خدای زیبای هنرمند و دوست‌داشتنی...و مهربون.

/ 27 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپیده

سلام ،زدین به هدف...همیشه آدمهائی که به طور آگاهانه یا نا آگاهانه راه درست زندگی کردن رو به دیگران نشون می دن،برام تحسین برانگیز بودن.آدمهائی که دیگران را هم در لحظه لحظه لذتهاشون شریک دونستن.در تک تک ابعاد زیبائی از زندگی که از دریچه نگاهشون،نظاره گرند

سپیده

وحال داستان مرگ: یکبار به زندگی گفتم:دوست دارم صدای مرگ را به گوش بشنوم.آنگاه زندگی صدایش را اندکی بلندتر کرد وگفت:هم اینک تو صدای مرگ را می شنوی.

الهام

ممنون بابت تبريک... جداگانه ازت تشکر کردم

مصطفی

من سعی منکم زیاد از اين احساساتم استفاده نکنم. چون اصل زندگی و زندگی‌کردن‌رو توی يه چيز ديگه ميبينم.

آرش

سلام مطلب قشنگی بود مخصوصا اون جمله آخری ممنون که به من سر زدی موفق باشی

عبور گيج

از لطفتون ممنونم. این روزها مرد امیدوار خیلی کم پیدا میشه از این بابت تبریک میگم!

وضعيت پايدار

واجب شد فيلم رو ببينم. متن رو که خوندم ياد جمله معروف شريعتی افتادم که «به من چگونه زندگی کردن بياموز؛ چگونه مردن را خود خواهم آموخت». فکر ميکنم دغدغه چطور زندگی کردن خيلی باستانی است. خيلی ها هم واسش نسخه دادن...