صدوهشتاد درجه چپرو!

چند سال قبل با یه سایتی آشنا شدم به نام Zenhabits. نویسنده‌اش یه آدم خوشفکر بود که ضمن بیان راه‌های پیشرفت، تلاش می‌کرد خوبی‌های نگرش مینیمالیستی رو به خواننده نشون بده. چندین بار تاحالا ازش نقل قول کرده‌ام توی همینجا.

نکته جالب اینه که این آدم داره توی نوشته‌های اخیرش، با دست زدن به یه‌جور خودشناسی و مرور بسیار شجاعانه، خیلی از دیدگاه‌های قدیمیش رو بازخوانی می‌کنه و بعضی اوقات کل اون رو نفی می‌کنه و یه چیز کاملا جدید جایگزینش می‌کنه. مثلا اخیرا مقاله‌ای نوشته بود و به شدت از برنامه‌ریزی برای روزهای کاری و تهیه لیست کارها (همونی که من عاشق تیک خوردن تمام مواردش قبل از پایان وقت اداری هستم) انتقاد کرده بود و خلاقیت و باروری یک روز کاری برای انسان را منتج از برنامه مدون نداشتن، تمرکز کامل هنگام انجام یک کار، اولویت بندی برای حداقل دو الی سه‌کار در یک روز (همان اول صبح توی محیط کار و نه قبل از آن)  و توجه نکردن به دیگر وظایف دانسته بود و معتقد بود اینگونه هم کارها عمیق‌تر انجام می‌شن، هم آدم توی لحظه حال بیشتر حضور داره و هم نگرانی برای تمام کردن یا نکردن کارها ناپدید می‌شه.

قضاوتی برای خوب یا بد بودن یکی از این دو روش ندارم. فکر کنم بستگی به خود آدما داره. اما اینکه جرات بکنی و خودت بشینی نگاهت رو نقد کنی و بعد هم بهش عمل کنی، باید حس خیلی جالبی باشه.

احتمالا به امتحانش هم می‌ارزه.

/ 8 نظر / 4 بازدید
وب نواز

با سلام انجمن وبلاگ نویسان ایران آغاز به کار کرد (www.webnavaz.com). مدیر گرامی برای اینکه افراد بیشتری با نوشته های شما آشنا شوند می توانید مطالب خود را در سایت وب نواز هم منتشر نمایید. برای گرفتن نام کاربری و رمز عبور به قسمت ثبت نام وبلاگ نویسان در منوی بالای سایت مراجعه بفرمایید.

سارینا

اسمش را میگذاریم؛دوست مجازی اما آنسو یک آدم حقیقی نشسته . . خصوصیاتش را که نمیتواند مخفی کند ...وقتی دلتنگی ها و آشفتگی هایش را مینویسد وقت میگذاردبرایم، وقت میگذارم برایش . . نگرانش میشوم دلتنگش میشوم . . وقتی درصحبت هایم،به عنوانِ دوست یاد میشود مطمئن میشوم که حقیقی ست . . هرچند کنارهم نباشیم هرچند صدای هم راهم نشنیده باشیم، من برایش سلامتی و شادی آرزو دارم هرکجا که باشد --- پس دوست من در دنیای مجازی دوستت دارم ... عزیزم میشه سایتم رو لینک کنی[بغل][ماچ] www.talarank.com سایت افزایش بازدید ثبت نام کن سایت ما رو لینک کن 500 تا بازدید رایگان جایزه بگیر+ vpn رایگان!!!

پریسا

خوش بحال کسی که بتونه به راحتی در این زاویه ی صد و هشتاد درجه جابجا بشه. هم لیستش رو داشته باشه و رشته کار در دستش باشه, هم بتونه بدون نگرانی از چک مارک ها در کاری که دوست داره غرق بشه و زمان رو فراموش کنه.

خدیجه زائر

درست یا غلطش رو نمیگم چون خودم اینجوریم......وقتی نظرم عوض میشه با صراحت عنوان می کنم. البته بازخورد هایی داره.مثلا شاید تصور بشه این یه عمل اپورتونیستیه.......اما من فکر می کنم تغییر مواضع وقتی بعلت تغییر دلائل باشه نه تغییر شرائط میشه ابراز کرد.

ارکیده

ممنون[گل]

ارکیده

مرسي.خيلي خوب گفتين.من هميشه لازم دارم كه يه نفر يه گوشزدي بهم داشته باشه.يه تكونم بده كه متوجه باشم كارهاي درستي هم دارم و خيلي تو خودم فرو نرم.ممنون. من با ايكيگايهايي كه گفتين و اون اجزا كوچك اما مهم كه در زندگيمون نقش بزرگي دارند خيلي سرگرم هستم.خيلي خوبه كه اينها رو تو صفحتون مينويسين.

سليمه

سلام [لبخند] "Change Is Difficult, But Essential For Survival"