گاهی وامی‌مانی از اینکه بالاخره با آن فکری که اذیتت می‌کند باید چکار کنی؟

رهایش کنی و دیگر بهش فکر نکنی و منتظر باشی ببینی سرنوشت چه می‌خواهد برایت؟ (اینجوری خیلی‌ها همیشه توی دودلی ناشی از اینکه نکنه بایست فلان موقع  فلان‌کار رو می‌کردم و چرا نکردم و ... می‌مونن)

بهش فکر کنی و سعی کنی تا زمانی که خیالت راحت نشده دست از سر اون فکر برنداری و هر اقدامی لازم می‌دونی برا این روشن شدن تکلیف بکنی؟ (اونوقت خیلی‌ها با خودشون می‌گن اگه موضوع رو هم نزده بودم و یا بهش زمان داده بودم تا شرایط بهتر بشه, کار به اینجاها نمی‌کشید)

اینکه کاری نکنی و دعا کنی و همه چیزو بسپاری دست خدا؛ اینکه از همون اول با دیگرون که قابل اعتمادن مشورت کنی؛ اینکه تو رو دیوار اتاقت بزنی این نیز می‌گذرد و اینجوری بی‌خیال همه غم و غصه‌های عالم بشی؛ اینکه یه‌کم چاشنی بی‌رگی و بی‌خیالی رو تو زندگیت بیشتر کنی و آنقدر ادای آدمای راحت رو در بیاری که بعد از مدتی برسی به قالب کاراکتر اونا و ده‌ها راه دیگه هم هست که آدم می‌تونه بره.

اما نکته مهم اینه که بتونی بفهمی کدوم‌یک از راه‌های بالا تو کدوم موقعیت از همه بهتر برای تو جواب می‌ده. و این خیلی سخته.

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مونا

سلام.عیدتون مبارک[گل]. به نظر من انتخاب کردن درستترین راه تو اون موقعیت بیشتر از اون فکری که اذیتمون میکنه عذابمون میده

ida

badtar az hameye ina goftoguye zehnite va tahlile khodet [خنثی]

شهره

بهترین چیز که میتونه همیشه جواب بده اینه که دعا کنیم وا ز خدا بخواهیم کمکمون کنه که توی هر لحظه بهترین تصمیم رو بگیریم و مطمئن باشیم همون هم میشه و واقعا از ته دل توکل کنیم،بعد در لحظه موعود با همین نیت بهترین تصمیم رو بگیریم.موضوع زمان هم مهمه بعضی چیزها رو الکی الکی میکنیم مشغله فکری،در حالی که وقت فکر کردن بهش هم نرسیده!

یه پرنده!

[گل]سلام میدونید من فکر می کنم بچه ها وقتی 3 یا 4 یا5 ساله هستند خیلی با هوشن چون به طور مثال من وقتی بچه بودم هر وقت دستم زخم میشد یا وقتی که سرم می شکسد به خودم می گفتم تا ابد که این طوری نمی مونه و اصلا نمی فهمیدم که کی خوب میشه !!! الان وقتی فکر می کنم با خودم میگم چرا که نه چرا در مورد چیزای دیگه این چوری فکر نکنم و به دنبال یه راه برای حل اون موضوع نباشم گرچه که یه ادم 18 ساله واقعا ممکنه مشکلی نداشته باشه ولی همه مراحل زندگی مثل همه و ادم ادم ما ادما وقتی کوچیکیم می خوایم بزگ شیم ووقتی بزرگیم می خوایم کوچیک شیم یا حتی مثل بچه ها فکر کنیم ساده ی ساده ما وقتی بچه ایم پاکیم بعد به مرور یه ذره خاک راهی رو که طی میکنیم میشینه وبعد دوباره می خوایم پاک بشیم نمیدونم ولی این ادم و این هم زندگیه همه ادما مثل هم اند فقط از لحاظ مادیادت فرق دارن اما ....[رویا][تایید]

بی نام

حالا برای من زندگی فقط فرصتی شده برا تجربه کردن.اینجوری دیگه خیلی مسایل و تحلیل نمی کنم دیگه برامم مهم نیست والدم چقدر بهم نهیب بزنه .فقط تجربه.

بهشته-س

تنها خدا ! یعنی وقتی قبولش داشته باشی هم امید هست هم انگیزه و هم توان و گاهی اوفات هم معجزه!

مریم

من شاید مشورت کنم...بعدش هم حتما قبل از غذا سه قاشق فکر می کنم...بعدش هم احتمالا کاری که فکر میکنم درسته انجام میدم...آخر سر هم هرچه پیش آید خوش آید.

مریم

آهنگ وبلاگ خیلی قشنگه.

فرزانه

خدایا به هممون کمک کن.