۱- يه استاد معارف داشتم حدود ۱۰ سال پيش. يه روز داشت يه خاطره‌ای از استادان خودش نقل می‌کرد. می‌گفت دو تا از اساتيد ايشون، وقتی ازشون پرسيده بود که سخت‌ترين لحظه برای شما چی‌بوده، گفته بودند فاصله ميان دو تا وضو! البته اونا هميشه دائم‌الوضو بوده‌اند اما هر وقت نياز به تجديد اون پيدا می‌کردند، تو همون فاصله کم احساس خجالت می‌کردن که مقابل خدا  بی‌وضو هستن. 

۲- می‌گن برخی از عرفا وقتی به مراحل بالای معرفت می‌رسيدن، ديگه هنگام نشستن پای خودشونو دراز نمی‌کردن. اونا معتقد بودند که عالم محضر خداست و همانگونه که ما جلوی يه فردی که براش احترام قائليم هيچ‌وقت پامونو دراز نمی‌کنيم، جلوی پروردگار خودمون هم نبايست اين‌کارو بکنيم.

شايد اين کارا ديگه برای ماها خيلی سخت باشه. شايد هم زمونه توان اين‌طور رفتارارو از ما گرفته. به نظرم زياد مهم نيست. مهم يه چيز ديگه است. اين‌که بتونيم خودمونو عادت بديم که حضور خدا رو کنارمون حس کنيم. نفس نفس زدنشو وقتی تند می‌ريم يا گرمای بدنشو وقتی کنارمون می‌ايسته. دست نوازششو وقتی به نوازش احتياج داريم و گوش جان برای شنيدن راهنمايی‌هاش وقتی دستمون به هيچ جا بند نيست.

حس يه خدای مهربون در کنار آدم و همراه آدم، حس خيلی خوبيه. خصوصا اگه تصورمون از اون، يه همراه هميشگی و مهربون و سنگ صبور و قوی و قدرتمند و حافظ و باز هم مهربون باشه.

خدای مهربون، می‌شه کمکمون کنی با تمام وجودمون حست کنيم؟

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهه

سلام . باورت نميشه ... وقتی کوچولو بودم خجالت ميکشيدم برم دستشويی چون مامان بهم گفته بود خدا همه جا هست . ان شاء الله تا ۵ شنبه مطالبتو کامل ميخونم . ~~پاينده باشی

soroush

موفق باشی خدا هميشه ياورت باشه

ریحانه

خدا در قلب ما و ما در قلب خدا هستیم....

اکساویچه

اگه موقع بعضی از تصمیم گیری ها یادمون بمونه خدایی وجود داره ، خیلی بهتر زندگی می کنیم اما اینکه با تمام وجود حسش کنیم ظرفیت می خواد . زیادی هم ظرفیت می خواد .

دختری در مه

سلام..امیدوارم که خوب باشید...واقعا مطالبتون کم نظیره...باورتون می شه این مطلبتون که خوندم اشک تو چشام جمع شد...و به خودم گفتم بعضی ها چطور راهشون پیدا کردن اما من کجام...وا قعا را ست می گید... با این حرفتون موافقم وبا جان دل قبولش دارم...((حس يه خدای مهربون در کنار آدم و همراه آدم، حس خيلی خوبيه. خصوصا اگه تصورمون از اون، يه همراه هميشگی و مهربون و سنگ صبور و قوی و قدرتمند و حافظ و باز هم مهربون باشه)).....به امید روزی که با تمام وجودمون حسش کنیم...التماس دعای مخصوص دارم...یا حق

خواننده‌ي دائم، استخدامي پرشين بلاگ

مي‌داني، بعضي از آدم‌ها هستند که وزن فرشته هاي روي شانه‌شان را حس مي‌کنند...

نسيم مهرباني

او نزديک تر از من به من است ... من هم هر وقت داستان زندگی عارفان بزرگ رو میخونم لذت می برم و غبطه میخورم ... خوش به حالشون که واقعاْ زندگی رو زندگی میکنند و خداوند رو در هر لحظه و هر دم و بازدم خود احساس میکنند . ... بايد هوشيار بود و آگاه در زمان و زمان اکنون .... اميد که خداوند مهربانم ياريمان کند

sahar

من خوشبخت ترين آدم دنيام.فقط به خاطر حضورش.نه.به خاطر حضورم .قبلا ميگفتم مرسی که هستی اما الان ديگه با گريه ميگم مرسی که هستم.