خودآزاری

چند روز قبل داشتم در اتوبان امام علی رانندگی می‌کردم. یکدفعه صدای شدید ترمز و دود لاستیک از لاین وسط اتوبان آمد. دیدم یه راننده پراید احتمالا بخاطر کلافگی از دست راننده‌ای که پشتش بوده، محکم زده بود روی ترمز! نمی‌دانم قصدش این بود که ماشین عقبی ناچارا از عقب بزند بهش و به همین خاطر مقصر بشه؟...یا یه واکنش غیرارادی بوده؟

...

فکر کردم چه اتفاقی درون ما رخ می‌ده که ما گاهی با آزار رسوندن به خودمون تلاش می‌کنیم به دیگران چیزی رو بفهمونیم یا دلشون رو به رحم بیاریم یا حالشون رو جا بیاریم؟

یقینا دلایل قابل قبولی برای خودمون داریم...اما نتیجه مشترک هرکدام از دلایل بالا، از دست رفتن حس عزت نفس ما است...

همین یه دلیل کافیه که این شیوه رو بذاریم کنار.  اینجور مواقع باید آرام شد و به راه‌های دیگه فکر کرد.

/ 7 نظر / 30 بازدید
رضا

سلام طبق اعلام موسسه های علمی خارج از کشور در مورد سلامت روحی و روانی افراد ایرانی!! به این نتیجه رسیده هاند که: هشتادو پنج درصد ایرانی ها از لحاظ روحی مشکل دارند( در انواع اقسامش مانند خود شیفتگی و یا افسردگی و یا مواردی از شیزوفرنی و اسکیزوفرنی و یا دو قطبی و یا ...... ) به خودت سخت نگیر... اینها که طبیعی است ....

رضا

یه مرد تنها خواننده: فرهاد(قبل از انقلاب) در لیست صد آهنگ برتر قرن است گوش کن

ارکیده

سلام.درسته.اما چه راهی؟

ارکیده

اینکه با یک آدمهایی روبرو میشیم که خب بلد نیستن.نمیدونن.متوجه نیستن.(منظورم اینه که همش یه توجیهاتی پیدا میکنیم که خودمون رو آروم کنیم) اما یه وقتهایی با یه اشخاصی روبرو میشیم که دو دسته اند.دسته اول کسانی که مثلا میدونیم حسوده.همه میدونن.زیراب همه رو میزنه از دم.خب اینم توجیه داره.اما امان از دسته دوم این گروه که ظاهرشون هیچی نشون نمیده.ولی کارهایی باهات میکنن که نمیتونی به هیچ کس بگی.کمک بگیری.میمونی که من الان باید با تو چیکار کنم.ظاهر موجه و قابل قبول.اما از درون از هم پاشیده.با مظلومنمایی همیشگی کارشون رو پیش میبرن.با اینها چه میشه کرد؟ کلا الان اعصاب ندارم.صفرم.صفر.

آوا

چقدر بده که انقدر آستانه تحمل ماها پایین اومده... این شعر با دوستان مروت با دشمنان مدارا عملی کردنش خیلی سخته ولی حتما بهترین راهه. موافقم گاهی هم باید جایی رو که باعث عذاب ماست ترک کرد... مطلبتون یه جورایی تلنگری شد برای خود من...ممنون

اميد

سلام. خوبي؟ ميخواي به زبان انگليسي مسلط بشي؟ خيلي راحته. بيا خودت ببين http://s4you.ir/1/9QXiu

آوا

سلام از بابت راهنماییتون واقعا ممنونم. امیدوارم همیشه موفق وشاد باشید...[گل]