ذهن ترسو، ذهن بی‌پروا، ذهن هوشمند

http://www.featurepics.com/FI/Thumb300/20111128/Success-Word-2058670.jpg

هر زمان خواستی یه کار نو، جدید، متفاوت یا مهیج انجام بدی و دیدی ذهنت زود یعالمه دلیل ردیف کرد که منصرفت کنه از انجام اون کار، دو دقیقه وقت بذار و بشین از بیرون، ذهنت رو نگاه کن.

ببین دلایلش از روی عقل و تجربه‌ای است که پیدا کرده و تاحالا هم کمکت کرده برای موفق بودن؟ یا این‌که می‌ترسه، حال و حوصله نداره یا نگران حرف آدمای اطرافه؟

اگه مورد دوم بود می‌شه بی‌اعتنا و معتمد به نفس، اما در همان حال هم هشیار و با چشم باز، رفت سراغ آن چیز جدید. گاهی همین جدیدها تمام مسیر زندگی ما را تغییر می‌دهند و میانبرمان می‌شوند بسوی موفقیت‌هایی که سالها آرزومندشان بوده‌ایم.

/ 4 نظر / 60 بازدید
آوا

دقیقا حق با شماست من تجربه چنین کاری رو داشتم دقت کردین من همش اولین نظر رو میزارم :)

رویای رنگی

خیلی جالبه... اتفاقا داشتم کتاب "جادوی فکر بزرگ" از دکتر شوارتز رو می خوندم. نوشته بود بیشتر افراد دچار بیماری بهانه تراشی برای عدم موفقیت هاشون هستند. مخرب ترین انواع بهانه و عذر تراشی که تقریبا رد اکثر افراد دیده می شه هم بهانه های فقدان تندرستی، فقدان هوش، فقدان سن مناسب و فقدان شانس و اقبال هستند که هر کدومو شرح داده بود. افراد موفق کسانی هستند که اجازه نمی دن بهانه آوردن و به ظاهر راحت تر کردن کارها، مانع پیشرفتشون بشه.

ارکیده

خوبه.

مهندس معلم

ایگو نمیتونه خردمندی را تاب بیاورد بهانه میتراشه تاخودشو حفظ کنده . در سکون و استغنا ایگو محو میشه و هرگاه شادی و شعفی از انجام کاری دلچسب سراغت اومد بدان که بیشتر از ده دقیقه دوام نداره چون بلافاصله ایگو با تردید و ترس و تمنا و ناخرسندی سرو کله اش پیدا میشه راه حل چیست؟ به قول مولانا یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان ... چوزندان بشکستید همه شاه و امیرید با حضور در لحظه حال ، پی حفره ایگو را بکنید و لحظات شاد و مالامال از سعادت بیافرینید. ایگو و سعادت روبروی هم هستند. هرجا قبطه میخورید و مقایسه میکنید آنگاه در تسخیر یک توهم و ایگوی خویش هستید. قسمتی از درسهای استاد