دوران...

اون لحظه و اون مقطعی که باید تصمیم بگیری میون دل‌خواسته‌هات یا منافعت یکی رو انتخاب کنی لحظه سختیه.

سخت‌ترین بخش موضوع اونجاست که تصویر روشن و واضحی از هیچ‌کدوم نداری. داخل هرکدومشون کلی مفهوم و توجیه و تجربه و نصیحت متفاوت نهفته است. یه لشکر دلیل برا تایید اولی‌ها و یه تیپ توجیه برا تقویت دومی‌ها.

می‌دونی آخرش اونی که دلت باهاشه رو اگه انتخاب کنی حداقل اگه بهش نرسی‌ هم حسرت نمی‌خوری و احساس آرامش داری. اما اگه با تصمیمت فقط خودت آسیب نبینی و دیگرونی هم باشن که به هم بریزن اونوقت ...؟

...

خدایا کمکمون کن. گاهی اینکه جوری رفتار کنی که انگار نه انگار... امتحان سختیه.

 

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فریبرز

همیشه تو اینجور مواقع " دل " رو به عقل ترجیح دادم . بقول خودت شاید بهش نرسیدم اما حسرتم نخوردم ... روزای سختیه و امتحان سختی رو خدا ازمون می خواد . خدا کنه روسفید بشیم ... ایاک نعبد ... و ایاک نستعین ... خدایا کمکمون کن .

پریسا

سخت ترینش اون وقتیه که تصمیمت, دیگرون رو هم تحت تاثیر قرار می ده. ا

دنیای حبابی

سلام پرسيدم ... چطور ، بهتر زندگي کنم ؟ با كمي مكث جواب داد : گذشته ات را بدون هيچ تأسفي بپذير ، با اعتماد ، زمان حالت را بگذران ، و بدون ترس براي آينده آماده شو . ايمان را نگهدار و ترس را به گوشه اي انداز شک هايت را باور نکن ، وهيچگاه به باورهايت شک نکن . زندگي شگفت انگيز است ، در صورتيكه بداني چطور زندگي کني . . پرسيدم ، آخر .... ، و او بدون اينكه متوجه سؤالم شود ، ادامه داد : مهم اين نيست که قشنگ باشي ... ، قشنگ اين است که مهم باشي ! حتي براي يک نفر . كوچك باش و عاشق ... كه عشق ، خود ميداند آئين بزرگ كردنت را ..

دنیای حبابی

اما باور کن.. . . . . . جواب من این نبود....!؟

دنیای حبابی

نه هراسی نیست من هزاران بار تیرباران شده ام و هزاران بار دل زیبای مرا از دار آویخته اند و هزاران بار با شهیدان تمام تاریخ خون جوشان مرا به زمین ریخته اند سرگذشت دل من زندگی نامه انسان است که لبش دوخته اند زنده اش سوخته اند و به دارش زده اند مرگ در میدان این آرزوی هر مرد است من دلم از دشمن کام شدم شدن می سوزد مرگ با دشنه دوست ؟ دوستان این درد است نه هراسی نیست ه.ا.سایه

دنیای حبابی

خدایی نیست .. ولی هست .. !!!!!!!!! هوا چی هست ؟!! .. نه اونم نیست .. ولی هست !!!!!! پس نیازی به چشم نیست .. بعضی چیزا نیست .. ولی هست .. کدوم چشم باید باز باشه تا ببینی؟!! . میدونی ؟

حکیمه

به نظر من تو این شرایط مشورت با یک آدم مورد اعتماد کمک بزرگی به آدم میکنه. چون تو اینجور مواقع که تصویر واضحی از موضوع ندارین دل آدم هم نمیتونه درسترین را ممکن رو نشون بده. در ضمن بابت زیارت قبول ممنونم. در دعاها به یاد شما هم بودم.

جلال سلام میکنه

تصمیم ،مطلبی است که هیچوقت قادربه اجرا ویابه گرفتن آن نمیتوانی بشویم مگر به مقدرات ،مگر باز تاب آن زمان ،مگر به تقدیرات آن موقع ،حتی اگر خیر وشرآن راهم درنظر بگیری ،خواست ونخواست خود راپیش بینی کنی ،دوست یادوست نداشتن آنرا بسنجی ،آن میشود که باید اتفاق بیفتد ،اگر شانست بزند و اقبالت یاری کند آنی شود که میخواستی هیچ چیزیت در آن دخل وتصرف نمیتواند داشته باشد ،اصولا ما درموقعیتی نیستسم که تصمیم بگیریم یا باکسی مشورت کنیم //اگر درست شود که میگوییم خودمان کردیم اگر خراب شود میگوییم این اون بود که راه اشتباه را جلوی پای من گذاشت //برای ما تصمیم گرفته میشود .اگر هم باب میل ماشود اینجا راشانس آورده ایم . دستهایمان بالا باشد تا نقش اوراببندد شاید آن شود که به نفعمان باشد بلکه به آرامش خیال برسیم ...

زری

اگر روی دلت پا بگذاری فقط از روی مصلحت اندیشی برای دیگران چی؟ ... همیشه یک حسرت باهات هست که هرگز مصلحت اندیشی نتونسته به جاش بهت آرامش بده

مریم

به نظر من در مورد کار خوبه اکثر اوقات اول منافعتو نگاه کنی و توی زندگی ترجیحا اولویت رو بدی به دل خواسته‌ها.