مزه!

یه افطار معمولی رو می شه با یه تخم مرغ عسلی، یا یه لیوان شیرکاکائو، یا یه نون داغ، یا یه بسته پنیر مثلثی از این رو به اون روش کرد (بنده با کمال تواضع تمام آن چیزهایی که خودم عاشقشان هستم را اینجا نوشتم!)

یه روز معمولی و کسل‌کننده رو هم می‌شه با یه لیست کارهای مهم که دارن دائم خط می‌خورن، یه صحبت مهربانانه با همسر یا یه دوست، یه لیوان آب پرتقال پالپ دار که دو دقیقه همت کرده‌ای و بلند شدی واسه خودت از بقالی سر کوچه خریدی، یه تیکه کاکائوی خوشمزه با چایی داغ، یه کار خیر برا آدمای دیگه و یا حتی انجام یکی از کارهایی که دائم پشت گوش می‌انداختی از این رو به اون روش کرد.

...

به قول مادربزرگ خدابیامرز، روزهای ماه رمضون به هُم هُم افتاده‌اند (اون موقع‌ها برا اینکه تو روزه گرفتن به ماها سخت نگذره از وسطای ماه رمضون می‌گفتن دیگه سرازیری شده و با کنایه از هُم های آخر پانزدهم، شانزدهم، هفدهم ... ماه رمضون حواس مارو پرت می‌کردن. بگذریم از اینکه بزرگتر که شدیم دیدیم از نهم ماه رمضون می‌شه گفت هُم هُم شروع شده! ولی این کلک اون بزرگترای باصفا عجیب اون زمانا کارکرد داشت). به نظرم افطارهایی که خودم رو تحویل گرفته‌ام بیشتر چسبیده و بیشتر هم یادم مونده. فکر کنم روزهای زندگی هم همینطوره.

مزه‌دادن به زندگی اونقدرها هم سخت نیست...

/ 18 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

سلام . طاعات قبول... من باز دلم گرفت و اومدم اینجا تا باز بشه ! پنیر مثلثی کدوما هستن ؟ همون پنیر پرورده که تو بسته های گرد هست ؟

سلیمه

یادمه یه روز تابستونی( چند سال پیش) با یکی از دوستام که اتفاقا همکارم هم بود، تصمیم گرفتیم برای رفع خستگی ناشی از کار روزانه، پس از اتمام ساعت کاری برای تفریح بریم کافی شاپ و یه صفایی بکنیم... اما آخر ماه بود و جیب هر دوی ما خالی بود( آخه اونموقع ما فی سبیل‌الله کار می‌کردیم[چشمک] و اوضاع مالی محل کارمون هم یکمی بهم ریخته بود و ما بدون حقوق مونده بودیم) ... خلاصه وقتی دیدیم با جیب خالی نمیشه رفت کافی شاپ، تو فکر کنسل کردن برنامه بودیم که من به ذهنم رسید با همون مبلغ اندکی که واسمون مونده می‌تونیم به پارک مورد علاقمون بریم و با یه سری خوراکی‌های محبوبمون که خیلی هم قیمتی نداشتون واسه خودمون خوش بگذرونیم... یادمه اون روز با دو هزار تومن تونستیم هم رفع خستگی بکنیم ،هم یه روز خاطره‌انگیز رو باهم سپری کنیم که اتفاقا خیلی هم بهمون خوش گذشت... همه اینا رو گفتم که به این نتیجه برسم برای تحویل گرفتن خودمون و اینکه یه کاری بکنیم که بهمون خوش بگذره احتیاجی نیست که خیلی پیچیده رفتار کنیم فقط کافیه بخوایم که به «زندگیمون مزه بدیم »که اتفاقا کار خیلی راحتیه! فقط باید بخوایم[لبخند]

shadi

salam زندگی زیباست اگر زیبا ببینی از اشنایی با شما خوش وقتم .

مریم

من همون نون تازه با پنیر و سبزی خوردن و 6 تا لیوان چای که نصفشو با آب سرد پر کنی ترجیح میدم. راستی دو تا خبر هم بدم...اول اینکه پنیر مثلثی کاله یه مدتیه تولیدش متوقف شده...دوم اینکه لیموناد هم چند وقته تولید نمیشه. هیچوقت فکر نمیکردم از خوراکیهای تولید داخل هم محروم بشیم. آخر هم ابنکه توی ایام ماه رمضون مگه کسالتی هم مهمتر از گرسنگی و تشنگی هست؟؟؟اینقدر سخته که دیگه آدم دیگه به هیچی فکر نمیکنه.

نهانخانه

كنار دريا، با آب همزبان بودم . ميان توده رنگين گوش ماهي ها، ز اشتياق تماشا چو كودكان بودم ! به موج هاي رها شادباش مي گفتم ! به ماسه ها، به صدف ها، حباب ها، كف ها، به ماهيان و به مرغابيان، چنان مجذوب، كه راست گفتي، بيرون ازين جهان بودم . نهيب زد دريا، كه : - « مرد ! اين همه در پيچ تاب آب مگرد ! چنين درين خس و خاشاك هرزه پوي، مپوي ! مرا در آينه آسمان تماشا كن ! دري به روي خود از سوي آسمان واكن ! دهان باز زمين در پي تو مي گردد ! از آنچه بر تو نوشته ست، ديده دريا كن ! زمين به خون تو تشنه ست ، آسماني باش ! بگرد و خود را در آن كرانه پيدا كن باسلام وبلاگ زيبا وپر محتوايي داريد از مطالبت لذت بردم خوشحال مي شم به من سر بزني

بهشته-س

چه ساده نوشتید و خودمانی به دلم نشست همچون همیشه[گل]

سلام

مزه‌دادن به زندگی اونقدرها هم سخت نیست... نوشته امیوار کننده ای بود مرد امیدوار -بهروز باشید و همیشه دست به قلم با نوشته های خوب - یا علی.

نیمه دوم

این نوشته ات را خیلی دوست داشتم. افطارهای ماه رمضون من همه تنها و با اذان هایی شده که خودم تعیین می کنم کی پخش بشه. نونی که از مغازه ایرانی خریدی...با پنیرخامه ای بی مزه فیلادلفیا و چای تلمبه ای...تنها با صدای طوطی های این مملکت بزرگ.

ماریا

چقدر غذاهای مورد علاقه تون به من نزدیکه....:)

مریم

اين پنير بلژيكيها رو خوردم...همونطور كه گفتيد طعمش دقيقا مثل كاله ميمونه ولي فكر كنم سپه 1600 تومن بود...اين نوشيدني هم خيلي خوشمزه به نظر ميرسه،ممنون...حتما امتحانش ميكنم. آخرشم كه هرچي بود تموم شد[لبخند]