arsenic_risk.gif

اون وقتا که هنوز پسر بابا و مامانم بودم! مادرم يه عادتی داشت، اونم اين‌که اول هر ماه قمري، ازمون می‌خواست که صبح اول صبح قبل از اين که نون و چايی صبحونه رو بخوريم، يه قلپ کوچيک آب دعا بخوريم. حالا اين آب دعا از باقيمانده آب زمزمی بود که بابا سال قبلش از مکه آورده بود و مادر با ترفند، هميشه يه مقداری از آن را برای روز مبادا نگه می داشت، يا فرضا يه آب معمولی بود که مثلا وقتی تو مجلسی قرآن خونده بودن، بهش فوت کرده بودند و شده بود آب دعا. يادم نمی‌اد هيچ وقت اعتراضی کرده باشم. اصولا اين اعتقادات رو اگه هم چيزی ازشون نمی‌فهميدم، زير سوال نمی‌بردم، چون دلم نمی‌خواست مادرم رو اذيت کنم. الان هم بين خودمون باشه، به ايمان و اعتقاد خالص آنها حتی اگر از نگاه من عقل‌گرا و خير سرم تحصيلکرده! مدلل نباشه، حسرت می‌خورم. خيلی هم.

بگذريم. اين رو برای اون نوشتم که چند روز قبل يه خبر جالبی رو خوندم درباره احساس آب. قبلنا يه مطالی راجع به تاثيرپذيری گياه ها از ارتعاشات و فضای اطرافشون خونده بودم و می دونستم که فرضا گلدونايی که تو محيط پر از داد و بی داد يا تنش يا موسيقی بلند قرار بگيرند به مراتب زودتر خشک می شن و ... اما اين تحقيق دانشمند ژاپنی در مورد آب برام خيلی تازگی داشت. می دونين، از اون روز به بعد يه جور ديگه آب می خورم.

يه جور ديگه به آب نيگا می کنم.

حتی وقتی می‌خوام بريزمش تو ليوان يواش تر می ريزم.

از شما چه پنهون، اگه يادم باشه گاهی اوقات يه دعای کوچيک هم بهش می خونم و فوت می کنم و بعد می رم بالا!

اينم لينکش: http://www.baztab.com/news/20207.php

/ 15 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صبحدم

سلام.۱.در کل حسرت چيز خوبيه در خوبيهاومخصوصا ايمان.اما اين حسرت نبايد توجیهی باشه واسه کم کاریهای ما .پد ر مادرای ما آدمای زمانه خودشون بودن و مثل ساير مسايل ،ايمان مناسب زمونه خودشونو داشتن واين ايمان از پس زندگی اون زمون بر ميومد.پس اگه ما تلاش کنيم به ايمانی برسيم که تو اين عصر و در دنیایی از عقاید متناقض بتونه ما رو به سعادت برسونه واقعا خوشا به سعادتمون!علی شريعتی ميگه :حقيقت بدون پرستش فلسفه است و دانش و پرستش بدون حقيقت ،بت پرستی و شهوت!نميگم پدر مادرای ما از حقيقت بی بهره بودن ،بازم ميگم :*اونا مردمان زمانه خويش بودن*.

۲.مطلب سايت بازتاب رو خوندم.نميدونم ولی من يکم دير باورم وشکاک!!...تاثير فيزيک بر فيزيک امريه مسلم وثابت شده از نظر علم وعقل.اما تاثير متا فيزيک بر فيزيک چيزی نيس که بشه به اين راحتی در موردش حرف زد.در پاراگراف سوم نوشته شده که....مفاهيم متافيزيکی محيط بر روی تر کيبات مولکولی آب تاثير می گذارد....مفاهيم متافيزيکی مفاهيم قابل اندازه گيری(با ابزارات وشيوه های اندازه گيری در دسترس بشر) نيستن .بنا براين نميشه بر روی اونا(با روش های تحقيق وآزمایش در علم فيزيک) آزمايش وتحقیق انجام داد.بنده تاثير صوت رو بر روی ساختار مولکولی آبو ميتونم بپذيرم (اونم با مدرک) ولی تاثير مفاهيم مبهمی چون انرژی افکار و واژه مقدس و ثقيل و عزيزی چون دعارو ،نه!!....دعا (نیایش) تنها وسيله ار تباط ما با خدا ست بهتره جايگاه واقعی اونو بدونيم....*وبدان کسی که گنجينه های اسمان وزمين در دست اوست تو را در دعا رخصت داده وپذيرفتن دعايت را گردن نهاده*(امام علی)...وبه گفته يه معلم خوب ديگه:دعا بیش از آنکه ابزار زندگی با شد ابراز بندگی است.

صبحدم

۳.در جواب اون سوالی که ازم درمورد احقاق حقم پرسيده بودين عرض کنم خدمتتون که قراره کارنامه تجديد نظر شده مو واسم پست کنن...ببخشيد که دير شد.مشکلی واسه کامپيوترم ومتعاقبا وبلاگم پيش اومده که بالاخره مجبورم کرد آدرس وبلاگمو تغيير بدم.ببخشيد پر حرفی کردم.

نازنين

سلام دوست عزيز جالب بود موفق باشی

قلب آبی

سلام. خيلی خوشگل بود! راستی من مواظب مترسکم هستم.ممنون که اومدين!

نيلوفر

سلام . آب ... يه طوريه ٬ يه روحانيتی داره که غير قابل انکاره ... با دعا - آب خوردن - چه خوب .

سارا

دوست عزيزم خيلي جالب بود. لينكش رو براي دوستان ديگه م فرستادم. ممنون.

زندگی شايد همين باشد

گاهی دلم تنگ می شود برای دعاهایی که مادربزرگ صبح به صبح می خواند و دور بچه ها فوت می کرد و خیالش راحت بود که شب همه صحیح و سالم کنار او هستند ...کاش هنوز دلم آنقدر صاف و ساده بود که همه چیز را به خدا واگذار می کرد و خودش آرام می گرفت ...دوست عزیز سلام ..تکرار مکررات را کنار می گذارم و از زیبایی و تاثیر گذاری مطالبتان چیزی نمی گویم ...گفته بودید که چرا دست دوستانم را رها کرده ام ...باور کنید اگر یک روز به این خانه های مجازی سر نزنم انگار چیزی را گم کرده ام ..اما چه کنم که هر وقت دلم دلتنگ می شود وبا من قهر میکند من هم دیگر توان گفتن ندارم ...دعا کن زودتر آشتی کند با من ...دلم که دلتنگ میشود خدا را هم گم میکنم ...سخت است ...سخت

بانوی گمشده

سلام. بار اوله که به وبلاگ شما سر می زنم. خيلی خوبه. يعنی... خيلی صميمانه با آدم رابطه بر قرار می کنه. مطلب آب منو خيلي جذب کرد. چه با حال ! چه با صفا...مابعضی وقتا چقدر از چيزای خوب دور می شيم : آب روشناييه.