السلام علی الحسین

واقعا آزاده‌مرد بودن و بنده هیچکس جز خدا نبودن...چقدر آدم رو بزرگ می‌کنه.

چقدر آدم آزاده آرومه. دلش و خیالش راحته. شک‌هاش کمه حتما. حرف زدنهاش با خدا طولانی و دلچسبه. آدم‌های دو رو بر دوستش دارن و حضورش،‌دل همه رو قرص می‌کنه.

...

خوش‌ بحالت آقا...اگه فریاد زدی که «اگر دین ندارید،‌لااقل آزاده‌مرد باشید»...حتما خودت اونجوری بودی. 

یقینا بودی... ماه بودی و شجاع و بنده خالص خدا.

سلام بر تو ای حسین، روزی که به دنیا آمدی، روزی که رفتی و روزی که دوباره مبعوث می‌شوی.

...

این روزها،‌فارغ از هر توجیهی برای شرکت نکردن در دسته‌های عزاداری یا دیدن برنامه‌های مذهبی تلویزیون، خوبه حداقل سعی کنیم اندکی اطلاعاتمون رو در مورد واقعه عاشورا زیاد کنیم. شده با خوندن چند صفحه مقاله یا کتاب...

مثلا این متن از امام که یه دستورالعمل کامل زندگی آروم و پر از اطمینانه:

«حسین علیه السّلام خطبه‏اى انشاء نموده و فرمود:

اى مردم! در صفات حمیده بر یکدیگر افتخار کنید! و بر مکارم اخلاق مباهات نمائید! و در فراگیرى از ثمرات باارزش روحى و معنوى شتاب ورزید! کار نیکى را که در آن سرعت ندارید، به حساب نیاورید! با ظفر و پیروزى در به پایان رساندن کار، ستایش و تمجید براى خود بیافرینید! و با سستى و کندى کسب سرزنش و مذمّت نکنید! و بدانید در هر موقعیّتى که کسى به دیگرى احسان نموده و چنین میپندارد که او به شکرش قیام نکرده و به سپاس برنخاسته است، خداوند خودش براى او جزا و پاداش است؛ چون بخشش خداوند فراوان‏تر و سرشارتر، و مزدش بزرگتر است.

و بدانید که حوائج مردم به شما از جمله نعمتهاى خداوندى است بر شما؛ پس با این نیازمندیها با ملال و خستگى مواجه نشوید تا آن نعمتها به مکافات و انتقام تبدیل نشود.

و بدانید که کارهاى خوب و پسندیده، ستایش و آفرین را در بر دارد، و اجر و پاداش نیک را به دنبال میکشد. و اگر شما خوبى و پسندیدگى را به‏ صورتى مجسّم میدیدید، هر آینه آن را به صورت مردى زیبا و نیکو روى و جمیل المنظر مییافتید، که براى نظاره کنندگان بهجت بخش و مسرّت‏آمیز بود. و اگر شما زشتى و نکوهیدگى را به صورتى مجسّم میدیدید، هر آینه آن را به صورت مردى زشت و کریه المنظر مییافتید که دل‏ها از او میرمید، و در برابر آن چشم‏ها و نگاه‏ها به زیر میآمد.

اى مردم! کسى که بخشش کند سرور و بزرگ میشود؛ و کسى که بخل ورزد به پستى میگراید. و سخیترین مردم آنکس است که ببخشد به کسى که در او امید تلافى و پاداش ندارد. و با گذشت‏ترین مردم کسى است که با وجود قدرت و توانائى عفو پیشه گیرد. و پیوند کننده‏ترین مردم کسى است که با افرادى که با او بریده‏اند بپیوندد.

تنه درختان و غیرها با وجود اتّکاى آنها به ریشه‏ هاى خود، به واسطه شاخه‏ها بالا میروند و رشد میکنند و بهره میدهند. پس هر کس براى رسانیدن خیرى به برادرش شتاب ورزد؛ شاخه‏اى از درخت معنویّت آفریده؛ فردا که بر آن وارد مى شود آن خیر را خواهد یافت.

و کسى که در احسانى که به برادرش کرده است خدا را در نظر داشته و براى رضاى او انجام داده است، خداوند در وقت نیازمندى او، آن خیر را به او میرساند؛ و بیشتر از آن مقدار، از بلاهاى دنیا را از او میگرداند و دور میکند. و کسى که غم و اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند غم و غصّه‏هاى دنیا و آخرت را از او میگرداند. و کسى که نیکوئى کند، خداوند به او نیکوئى میکند. و البتّه خداوند نیکوکاران را دوست دارد».

/ 6 نظر / 34 بازدید
نازنین ایتالیا

التماس دعای خیلی زیاد

محمد

البته متن فوق العاده ای بود. اما اینکه یا من خیلی ضعیف شدم ( به واسطه فشارهای روانی ) یا اینها در محیط فعلی ما خیلی جوای نمیدن. شکی نیست که اینها عملی هستند وگرنه اماما و پیغمبرا دربارشون به مردم اصرار نمیکردن. من اون روحیه مبارزه و تلاش و جنگندگب رو از دست دادم و این خیلی وحشتناکه.

ارکیده

خدا صبرم بده با یه ذره امید.همین.

بهار

[گل] تشکر

بهاردخت

خيلي عالي بود! اين فرموده امام را قبلا نخوانده بودم! اگر توانستيد منبع متن را بگوييد ممنون ميشوم براي اينكه به بقيه هم بدهم مطالعه كنند ميگويم.