یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
نویسنده: یه مرد امیدوار - یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸٩

یه زمانی فکر می‌کردم این کلمه «انرژی خور» رو خودم کشف کرده‌ام! چند روز پیش داشتم یه متن می‌خوندم دیدم نوشته Energy Vampire و در معنای اون اومده که «به‌صورتی استعاره‌ای به افرادی اشاره داره که حضورشان در کنار شما، بعد از مدتی باعث بی‌حسی، خستگی، و بی‌انرژی‌شدن شما می‌شه».

توی Google بخش Image اگه این کلمه رو جستجو کنین، یه‌عالمه تصویر خون آشام می‌آره اما هممون می‌دونیم که معنای واقعی این کلمه چیه.

صرفنظر از آدمها، خیلی از چیزها و اتفاق‌ها و خصوصا و خصوصا و خصوصا فکرها هستند که نقش انرژی خور رو بازی می‌کنن. دیشب بعد از بازگشت از سرکار به همسرم می‌گفتم نمی‌دونم چرا اینقدر خسته‌ام و بی‌حال و بی‌حوصله. بعد یه‌کم ساکت شدم و با خودم فکر کردم ببینم انرژی‌خوری، چیزی اون گوشه‌کنارا قایم نشده؟ دیدم، به به سه‌تا آقای شاد و شاخ و شمشاد زل زده‌اند تو چشمام و هرهر کرکر دارن می‌خندن! یکیشون خستگیه ناشی از بدخوابی شب قبل بود، یکیش یه مقاله‌ای که تو روزنامه شرق خونده بودم و ناخودآگاه از ظهر به بعد ریخته بودتم به هم و یکیش هم که احتمالا تیر خلاص رو زده بود، دیدن اتومبیل همسایه بود که برای دومین شب متوالی اومده بود وسط پیاده‌روی جلوی خونه و پارک کرده بود. کاری که اصلا نبایست توی کوچه ما باب بشه وگرنه دیگه نمی‌شه جلوشو گرفت!

شاید گاهی شناخت و ردیابی انرژی‌خورها مهم‌تر از درمانشون باشه. خیلی از اونا رو نمی‌شه ناپدید کرد. خیلی از دلهره‌ها و تشویش‌های ما به قول معروف تو خونِمون ‌اند و بیرون رفتنی نیستن. به همین خاطر همین‌که از قبل می‌دونیم این آدم، این موضوع یا این واقعه وقتی باهاش مواجه بشیم، سیستممون رو می‌ریزه به هم، کمکمون می‌کنه تا گاهی با پیش‌بینی، تقویت روحی و جسمی یا هر راه دیگه‌ای که می‌تونه خیلی شخصی باشه، کمتر بذاریم انرژی‌مون رو خالی کنه.

... اولین انرژی‌خورم رو با بهتر و زودتر خوابیدن درست کردم، دومیش رو برای اون موضوعی که غمگینم کرده بود، دعا کردم و از خدا خواستم خودش سلامتی به اون فرد مورد نظر من بده، سومیش رو هم یه نامه نوشتم، کلی با جیمر باند بازی و تغییر خط و استفاده از لحن هم محترمانه و هم محکم و بردم که بذارم زیر برف‌پاک‌کن ماشین طرف، که دیدم دیشب ماشینشو برده و گذاشته توی کوچه!

... گاهی خودمون و فکرامون بزرگترین انرژی خور خودمون می‌شیم!

کدهای اضافی کاربر :


MeLoDiC