یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: یه مرد امیدوار - پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۸٧

سلامی به تر و تازگی سال ۸۷  به همراه یک عالمه امید قلمبه شده و انبار شده برای مصرف در طول یک سال زندگی.


یکی از فکرهای جدید من تو سال جدید، یه تصمیمیه برای تموم کردن یه‌سری کارای عقب مونده و انجام یه‌سری کارای جدید اونم به شیوه‌ای خاص.
تو سال گذشته بارها پیش اومده بود که از مطلبی تو اینترنت، از کتابی تو کتابفروشی یا حتی از کلمه‌ای انگلیسی برای حفظ کردن و به‌خاطر سپردن و یادگرفتن و خوندن، خوشم اومده بود و اونا رو پرینت گرفته بودم یا خریده بودم یا جایی نوشته بودم اما...کارهای روزمره باعث شده بود اونا دائما برن عقب لیست اولویت‌ها. فکر جدید امسالم این بود که بشینم و متناسب با سختی و میزان دقتی که هرکدوم طلب می‌کنن، بهشون امتیاز بدم و با مطالعه یا انجام هرکدوم از اونا اون امتیاز رو برا خودم محاسبه کنم و بعد وقتی امتیازم به یه اندازه خاص رسید یه چیزی که دلم می‌خواد رو متناسب با امتیازی که جمع کرده‌ام برا خودم بخرم.
مثلا خوندن فلان مقاله ۱۳ امتیاز، فلان بخش از فلان کتاب، ۱۰ امتیاز، هر کلمه انگلیسی ۱ امتیاز و هر کلمه فارسی که انگلیسیشو بتونم بگم ۲ امتیاز، اتمام هر فصل از تز ۲۵ امتیاز و ... هر وقت هم امتیازها به ۴۰ رسید می‌تونم یه‌چیزی در حد ۴۰۰۰ تومان برا خودم کادو بخرم. اگر امتیازهامو جمع کنم هم خب، می‌تونم چیزای باارزش‌تری رو برا خودم بگیرم.
این روش در نگاه اول یه‌کم ساده‌انگارانه و بچگانه است. اما برا من کلی انرژی تو این هفته اول سال ایجاد کرده. مگه نه اینکه سادگی و آرامش با هم نسبت مستقیم دارن؟ همین‌که احساس می‌کنم کلی از این چیزای عقب مونده رو می‌خونم و برا هر وقت‌گذاشتن و یادگرفتنم، هدیه‌ای منتظرمه، حالم رو خوب می‌کنه. اینجوری یه جورایی هم خودم رو مجبور کردم که از این اخلاق فاکتور گرفتن خودم و تمایلاتم دور بشم و ضمنا احساس کنم برا داشتن یه‌چیز می‌تونم لذت سختی کشیدن و رسیدن به هدف رو هم بهش اضافه کنم. وگرنه خرید کردن برا خودت صرف اینکه بهشون نیاز داری یا برا اینکه خرید کردن حالت رو خوب می‌کنه، برا خیلی از ماها عادته و تغییری هم تو زندگیمون ایجاد نمی‌کنه.
به هرحال من دارم سال جدید رو با کلی انرژی آغاز می‌کنم. امیدوارم شماها هم همراهم باشین و به همدیگه انرژی بدیم.


این آهنگه هم آهنگ متن فیلم Finding Neverland  هستش. امیدوارم خوشتون بیاد. جون می‌ده برا وقتایی که نیاز به آرامش داریم. سعی می‌کنم زود به زود آهنگ وبلاگ رو هم عوض کنم تا یه تنوعی بشه برامون.
به یاری پروردگار مهربون، سال خوبی برا هممون می‌بینم.

راست می‌گم.

CBP1032898

کدهای اضافی کاربر :


MeLoDiC