یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: یه مرد امیدوار - دوشنبه ٢٦ شهریور ۱۳۸٦

یادداشت‌هایی برای ماه رمضون (۲):

۱) با خداوند حساب باز کنید. شبی یک مرتبه با او حساب‌رسی کنید. او هیچ وقت من و شما را بدهکار نمی‌کند. همه‌اش می‌خواهد عطا کند.عیب ندارد که با خدا بگوییم بیا حسابمان را روشن کنیم. چند بار که گفتیم، بعد سفت‌تر می‌گوییم که چرا طلب ما را نمی‌دهی؟ شاید یک وقت کارمان گرفت...وقتی سر جایت بعد از نماز اندکی می‌نشینی معنایش همین است. داری به او می‌گویی چرا به فکر من نیستی؟ چرا طلب مرا نمی‌دهی؟ 

از سخنان مرحوم حاج‌آقا دولابی

(به نظر من به این می‌گن سوء استفاده مکانیزه از خدا  )

۲) یه داستان می‌خوندم از نوه‌ای که به پدر بزرگش می‌گفت دلیل خواندن قرآن به عربی بدون اینکه آنرا بفهمیم و معنایش را درست درک کنیم چیست؟. پدر بزرگه بجای جواب دادن، سبدی که توش برا بخاری خونه ذغال‌سنگ می‌آوردند را به پسره می‌داده تا بره و باهاش از رودخونه کنار خونه آب بیاره. پسره بارها و بارها و با سرعت می‌رفته ولی وقتی به خانه می‌رسیده هیچ آبی تو سبده نمی‌مونده چون طبیعتا سبد سوراخ‌های بزرگی داره. بالاخره یه روز خسته می‌شه، شروع می‌کنه اعتراض کردن به بابا بزرگه. پدربزرگه می‌گه درسته که این کار محال بوده، اما ببین حالا بخاطر بارها و بارها فرو رفتن در آب رودخونه، چقدر سبدمون تمیز شده... بعد می‌گفت دل ما آدما هم مثل اون سبده است. حتی خوندن عربی قرآن، فضای خاصی رو برامون ایجاد می‌کنه که سیاهی‌های دل رو می‌بره...خب اگه بشینیم در کنارش معناش رو هم بخونیم و جاهایی که تو فهمش شک می‌کنیم رو هم بریم و تو تفسیر نگاه کنیم که دیگه نور علی نوره.

یاد تاثیر آهنگ ملایم و فضای محبت آمیز بر رشد بهتر گل و گلدون تو اتاق‌ها افتادم و اون تاثیری که اون پروفسور ژاپنی معتقده دعا و کلمات زیبا و با حس، بر مولکول‌های آب می‌ذارن...

دلتون خواست می‌تونین این روزا حتی یه سوره کوچیک قرآن هم که می‌خونین یه لیوان آب کنارتون بذارین و  بعد با اون افطارتون رو باز کنین. ایمان خیلی کارا می‌تونه بکنه.

کدهای اضافی کاربر :


MeLoDiC