یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: یه مرد امیدوار - چهارشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٦

"Learn to pause... or nothing worthwhile will catch up to you"

King Doug

یاد بگیر یه جاهایی آروم بشی و توقف کنی... تو زندگی یه مفهوم زیبایی وجود داره که می‌شه بهش گفت جذبه و خلصه ناشی از زنده بودن و زندگی کردن...اغلب ما این حس رو درک نمی‌کنیم و ادامه می‌دیم به روزمرگی‌هامون.

این سکوت‌ها و آرامش‌های یکی دو دقیقه‌ای تو روزمرگی‌های کاری، پشت فرمون اتومبیل، تو رختخواب قبل از به خواب رفتن، وقت دوش گرفتن و... خیلی کمکمون می‌کنه. ماها خیلی نیاز داریم به مزه مزه کردن لقمه قلمبه‌ای که می‌ذاریم تو دهنمون. خصوصا اگه جنس اون لقمه‌ روزهای زندگیمون باشه.

پیوست: برا خودم هم جالبه چرا اینقدر در مورد سکوت و آرامش و ایستادن و تفکر کردن و Pause زدن می‌نویسم. شاید یه حسرت مداوم از نجویده قورت دادن همون لقمه بالائیه است (که تداوم داره)، شاید یه سرگشتگی برای درک دوباره لذتی است که چند بار تو زندگیم لمسش کرده‌ام و آنقدر خوش طعم بوده که نمی‌شه از یادم بره، شاید یه حس معلم‌گونه است که دلش می‌خواد دائم به همه یادآوری کنه، شاید هم هیچکدوم. ولی از ته دل می‌دونم که تو این بلبشوی زندگیه روزمره ماها که هرکدوم با هزارتا مشکل عام و خاص درگیریم، واینستادن و یکی دو دقیقه حداقل آروم نگرفتن و با خودمون حرف نزدن و لبخند ناشی از آرامش رو رو لبمون نیاوردن، جفای بزرگیه که به خودمون می‌کنیم. عمق این جفا رو هم بعدها خواهیم فهمید...بعدهایی که خیلی زود از راه می‌رسن.

SMP0008206

کدهای اضافی کاربر :


MeLoDiC