یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: یه مرد امیدوار - دوشنبه ٢۳ بهمن ۱۳۸٥

خب فکر کنم فعلا ۷ تا داوطلب داریم که با خودم می‌شن ۸ تا و فکر می‌کنم برای شروع خیلی خوبه. به هرحال تجربه کار افرادی با همدیگه که نه همدیگرو می‌بینن و نه با هم مستقیما می‌تونن هماهنگ باشن، یه تجربه خاصه. خصوصا این‌که یقینا همه این افراد هم سرشون به درس و کار گرمه و پیشاپیش برای اوقات فراغتشون کلی برنامه‌ریزی دارن.

هدف من از این پیشنهاد، انجام یک کار سنگین پژوهشی نبود. فقط در همین حد که تو محیط کار یا توی خونه، یه کتابی از این دسته کتابها رو بذاریمم کنارمون و هر وقت تونستیم بهش یه نگاهی بندازیم و جملات و متون امید و انرژی بخش اونو یادداشت کنیم یا علامت بزنیم و بعد سر فرصت تایپشون کنیم و از کنار هم گذاشتنشون یه مجموعه برا خودمون و دوستانمون فراهم بیاریم. به همین خاطر و برای امتحان هم که شده از ٣ تا کتاب شروع می‌کنیم. نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و دیوان حافظ. هرکدوم از این دوستان داوطلب (یا داوطلبان احتمالی بعدی) بنا به میل خودشون یک از این کتابارو انتخاب کنن. اگه برای یک کتاب چند نفر داوطلب شدن اونو بینشون تقسیم می‌کنیم. این‌که حوزه و دامنه معنای امید چگونه باشد و چگونه کار را آغاز کنیم رو متعاقبا خدمتتون می‌گم.

فعلا یه جمله ناب از حضرت علی که یه دوستی برام با اس.ام.اس فرستاده (برا این‌که بدونیم چقدر خودمون تو این مساله‌ها غنی هستیم):

آرام باش، توکل کن، تفکر نما و آستین‌ها را بالا بزن...خواهی دید که خداوند زودتر دست به کار شده است... 

کدهای اضافی کاربر :


MeLoDiC