یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: یه مرد امیدوار - چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٥

نمایش فیلم رمز داوینچی خبرساز شده است. بی بی سی سخنگوی اپوس دی انگلیس را به برنامه هاردتاک دعوت کرده بود. اپوس دی همان فرقه کاتولیکی است که در داستان، متحجر و فریبکار معرفی می شود. با اینکه سخنگوی اپوس دی معتقد بود واقعیت در این داستان وارونه شده است، وقتی از او پرسیده شد، نظر کلی اش در مورد چاپ کتاب چیست، گفت فرصتی برای ماست که خودمان را بهتر معرفی کنیم. خوش حال بود که بعد از چاپ کتاب، 50 نفر در ماه برایشان نامه می نویسند و می خواهند که در باره کارهایشان بیشتر بدانند، در حالیکه تعداد اعضایشان در کل انگلستان 500 نفر بیشتر نیست.


می خوانم و می شنوم که بعضی هم رده هایم از پاسخ گویی هر روزه به کنجکاوی های غیر ایرانیان در این آشفته بازار خبرسازی ها خسته شده اند. من هم تا دیروز با آنها هم دردی می کردم. دشوار است به کسی که فقط از دریچه خبرگزاریها ایران را شناخته توضیح بدهی چیزهایی که دیدی و شنیده ای درست است اما همه واقعیت نیست. با این جنگهای زرگری در جریان، توضیح دادن دشوار تر هم می شود.
اما دیروز فکر کردم که شرایط من چندان از سخنگوی اپوس دی دشوارتر نیست. چرا من از این فرصت استفاده نکنم و دست کسی که خودش کنجکاو شده است را نگیرم و ایرانی که می شناسم را نشانش ندهم؟ چرا از فرصت استفاده نکنم و نشانش ندهم که ایران بیابان نیست و در ایران هم برف می بارد. چرا نشانش ندهم که در ایران زنها مجبور نیستند برقع بپوشند و نمی پوشند. آن هم وقتی که بارها تجربه کرده ام که حرفهای من ِ ایستاده روبرویشان را بیشتر از گزارشگر و سخنران و فیلم توی قوطی باور می کنند.

 

اين مطلب، يکی از نوشته‌های وبلاگ خوشبينانه است. هميشه در دلم انسان‌های اميدوار و مصمم رو تحسين کرده‌ام و الان خوشحالم که يه نفر اونور دنيا داره تلاش می‌کنه تصوير ايران رو تصحيح کنه. نتيجه کارش خيلی مهم نيست. اون چيزی که مهمه همت اونه و من بخاطر اين همت به او و ديگرانی که غيرمستقيم به وی کمک می‌کنن تبريک می‌گم.
يادمون نره: هميشه می‌شه از يه جايی دوباره شروع کرد...برای هرهدفی که تو زندگيمون داريم...هميشه می‌شه.

کدهای اضافی کاربر :


MeLoDiC