یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
نویسنده: یه مرد امیدوار - یکشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٥

حدود دو ماه قبل برای یه موضوعی مجبور شدم حجم عمده‌ای از پس‌اندازی که توی بانک داشتم رو بردارم. کارمند بانک وقتی پول رو برداشت کرد و رسیدش رو به من داد، گفت: آخ! من یادم رفت به شما بگویم. اگر موجودی شما به زیر فلان قدر برسه، سودی که ماهانه بهتون تعلق می‌گرفته نصف می‌شه. گفتم خب چاره چیه؟ گفت توی همین چند ساعته اون مبلغ رو پر کنید (چیزی حدود سه میلیون تومان). گفتم باشه، ولی می‌دونستم که تقریبا ناممکنه. چون تمام حسابهام رو خالی کرده بودم و با زمان گرفتن حقوق هم دو هفته‌ای مانده بود.

اون سود اصلا مهم نبود. البته الان که حساب خالی شده بود. ولی به هرحال چون از سودهای قدیمی بود و بخشنامه جدید سودهای بانکی رو کم کرده بود، دلم می‌سوخت. 

آمدم دفتر و نشستم کارهام رو انجام دادم. دو ساعتی گذشته بود که دیدم سه میلیون و صد هزار تومان برایم واریز شده! دیدم نوشته واریزی چک. هرچی فکر کردم دیدم کسی که چک برای من واریز کنه نمی‌شناسم. رفتم توی سایت بانک و دیدم از یه شعبه‌ای واریز شده که من اصلاهیچ ارتباطی با آن ندارم. تمام نهادها و موسساتی که کاری براشون انجام داده بودم و پولم را هنوز پرداخت نکرده بودند رو توی ذهنم آوردم، ولی هیچ ربطی نه به اون شعبه بانک داشتند و نه میزانش آن اندازه بود! چون می‌دونستم که اگر کسی اشتباهی پولی را واریز کند سریعا از طریق بانک تماس می‌گیرند و درخواست می‌کنند که پول برگردانده شود، پول را ریختم به همان حسابی که سه میلیون کم داشت. بعد منتظر ماندم که هر زمان تماس گرفتند پول را برگردانم. اما دو ماه گذشت و خبری نشد. از یک طرف شاکر بودم که آن اتفاق کسر سود به آن شیوه عجیب بلافاصله رفع شده بود و از طرفی از هرکه می‌دانستم پرسیده بودم که آیا پولی به حسابم واریز کرده‌اند یا نه و با پاسخ منفی روبرو شده بودم.

تا اینکه چند روز پیش دوستی باهام تماس گرفت و گفت که برای فلان پروژه چون نام مرا به‌عنوان مسئول پروژه داده بوده احتمالا پول ایشان را برای من واریز کرده‌اند! گفتم سه میلیون و خرده‌ای بوده؟ گفت بله!

...

این روزها دلشغولی سنگینی دارم و بسیار تحت فشار هستم. از خداوند خجلم که این همه آیه و نشانه برای حمایت از من برایم فرستاده، مثل همین داستان بالا، اما من هنوز برای برخی موضوعات گرچه کار را به او می‌سپارم اما آرامش و توکلم کم است.

خدای خوب کمک کن تا من به هرآنچه تو می‌خواهی راضی باشم و بفهمم که هرچه پیش می‌آید صلاح من است و تو هیچوقت بندگانت را تنها نمی‌گذاری.

و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب. و من یتوکل علی الله فهو حسبه.

کدهای اضافی کاربر :

MeLoDiC