یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
نویسنده: یه مرد امیدوار - جمعه ٢٢ امرداد ۱۳٩٥

ما همه میخواهیم موفق شویم، اما چقدر؟ ...دقیقا نمی دانیم!

بعد هم می دانیم که از رموز موفقیت داشتن یک هدف مشخص و دقیق و تعریف شده است، که همه فعالیتهایمان را به سمت خودش  تنظیم می کند، اما تنبلی میکنیم، خودمان را سرگرم هر کاری میکنیم غیر از این امر مهم. بعد به مرور تبدیل میشویم به میلیونها آدم معمولی اطرافمان.

البته معمولی بودن اصلا بد نیست. توی معمولیها پر است از انسانهایی که آگاهانه انتخاب کرده اند قانع باشند و شاکر به آنچه دارند و آنچه می آید و می گذرد. اما کنار دل خیلیها که مینشینی میبینی حجم نفسگیری غر و اعتراض و گلایه از زمین و زمان و خانواده و دولت و دنیا و ... دارند و در همان حال پر هستند از آرزوهای بزرگی که دیگران نگذاشته اند آنها بهشان برسند یا خودشان معترفند که بی همتی کرده اند.

...

پاشو، یه قلم و کاغذ بردار. یه فضای آرام برای خودت فراهم کن. بشین دقیق بنویس افق آرزوهات کجاست و برای رسیدن به اون به نظرت چه کارهایی از دست تو بر می آد و چه کارهایی هم کاملا باید سپرده بشه به اون خدای مهربون.

...

یه مطلب میخوندم درباره یه شهر زیبا در اربیل بنام سیتی ابوشهاب. منطقه ای دارای هتل و شهربازی و مرکز خرید و رستورانهای متعدد و ... ظاهرا این آقای ابوشهاب که اینجا رو درست کرده در کاتالوگ معرفی شهر، یه عکس از خودش گذاشته با یه گاری در حال ساندویچ فروشی. نوشته من اون روزهایی که اینجوری ساندویچ میفروختم، توی ذهنم این هتلها و رستورانها و ... بود که میدونستم میسازم! 

ما که از ابوشهاب کمتر نیستیم؟

نویسنده: یه مرد امیدوار - چهارشنبه ٦ امرداد ۱۳٩٥

خیلی خوبه یه روز صبح بلند بشی

زیر لب زمزمه کنی: 

بر سر آنم که گر زدست برآید

دست به‌کاری زنم که غصه سرآید

 

بعد شروع کنی در و پنجره دلت و عقلت رو باز کنی و بذاری هوای روزها و هفته‌ها و ماه‌ها مانده، بیرون برود و هوای تازه کله سحر بیاید داخل. بعد شروع کنی به برنامه‌ریزی و بعد هم اقدام...از کارهای کوچیک شروع کنی و از تغییرات کوچیک انرژی بگیری و بری سراغ کارهای بزرگتر و تغییرات بزرگتر و طبیعتا...لذات و انرژی‌های بیشتر.

 

بعد که به خودت ثابت کردی می‌تونی خودت رو از گل روزمرگی بکشی بیرون و راه بیفتی...با لبخند به روند آغازشده موفقیت‌های جدید توی زندگیت نگاه کنی و کیف کنی.

به امید خدا.

کدهای اضافی کاربر :

MeLoDiC