یه مرد امیدوار
آرشیو وبلاگ
نویسنده: یه مرد امیدوار - سه‌شنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٤

اغلب تصور می‌کنیم شادمانی ما وابسته به این است که امور خوب پیش بروند؛ درحالی‌که برعکس است!

وقتی شادی از پیش وجود داشته باشد، همه امور خوب پیش می‌روند.

 

برداشتی از کتاب پنج حسرت زندگی / برونی ویر/ ترجمه مینا اعظامی/ انتشارات فراروان

از این سایت خوب برداشتم.

http://www.kodamketab.ir

 
نویسنده: یه مرد امیدوار - چهارشنبه ٢٠ آبان ۱۳٩٤

همان‌هایی که به سخن گوش فرا می دهند و بهترین ان‌را پیروی می‌کنند. اینانند که خدایشان هدایت کرده و هم‌اینانند خردمندان (سوره مبارکه زمر / آیه 18)

 

و چون سخن بیهوده بشنوند از آن روی برمی‌تابند و می‌گویند: اعمال ما از آن ما و اعمال شما از آن شماست. سلام بر شما؛ ما طالب معاشرت جاهلان نیستیم (سوره مبارکه قصص / آیه 55)

 

این روزها زندگی اغلب ماها پر شده از پیام‌های تلگرام و وایبر. شاید هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد که این شبکه‌های اجتماعی آنقدر قدرت داشته باشند که بتوانند در کمتر از یک‌سال حتی پیامک فرستادن را هم در حاشیه قرار دهند.

شب که می‌رسیم خونه، تا موبایل یا تبلتمان را روشن می‌کنیم می‌بینیم صدها پیام منتظرند تا ما بخوانیمشان. یه‌عالمه عکس، یه‌عالمه فیلم، یه‌عالمه جک، یه‌عالمه شایعه و خبرهای خوب و بد و ...اونایی‌که دائم به اینترنت وصل هستند که دیگه خدا بهشون رحم کنه!

 

همه اینا خوبند. گاهی لابلای یه‌عالمه مطلب بی‌خود، یه حرف یا نقل قول یا عکس کوچیک می‌تونه عادات بد سالیان سال ما رو بشکونه و ببرتمون یه فاز بالاتر و بهتر.

با این‌حال نباید فراموشمان بشه:

آدمای موفق افسار خودشون رو دستشون می‌گیرن. نمی‌ذارن دیگرون تصمیم بگیرن وقت اینا چطور مصرف بشه. فیلتر دارن برای اون چیزایی که می‌خونن. حواسشون هست که گاهی خوندن یه صفحه کتاب خوب و انگیزه‌دهنده می‌ارزه به پونصدتا پیام تلگرام و وایبر و واتس‌آپ صرفا سرگرم‌کننده. هرچیزی رو باور نمی‌کنن. هرچیزی رو فوروارد نمی‌کنن. تلاش می‌کنن پیام‌آور امید و موفقیت باشن، نه رواج‌دهنده ناامیدی و یاس. 

اونا زحمت می‌کشن تا این کنترل رو بر خودشون داشته باشن. بعد هم نتیجه‌اش رو می‌بینن. نتیجه‌ای خوب.

کدهای اضافی کاربر :

MeLoDiC